Kuulutus

Collapse
No announcement yet.

AdBlue

Collapse
X
 
  • Suodata
  • Aika
  • Näytä
Clear All
new posts

  • Olisi kiinnosta tuote tämä Defrosta, voikohan laittaa 2016 Q7:an ?

    Comment


    • Moikka!

      Olen uus täällä foorumilla ja ensimmäistä kertaa tänne kirjottelen.

      B9 alko vilkuttelemaan AdBluen ja moottorin vikavaloa. VCDS kerto koodeiksi:

      U010E - No Communication with Control Module for SCR Reductant

      P20E8 - Reductant: Pressure too low.

      tsekkailin AdBluen ohjainlaitteen ja aukasin sen, ei näyttänyt aivan järkyttävän pahalle, mutta pientä hapettumaa ja paskaa sielä täällä. Tilasin uuden ohjainlaitteen ihan suomesta, jobbarilta joka näitä on korjaillut vuosia.

      jos kellään kokemusta näistä koodeista ja mikä/mitkä oli toimivat teot omalla kahdallasi, kuulisin mielelläni asiasta lisää! Ens viikolla tuleepi ohjainlaite postissa, niin pääsee sitä kokeilemaan. Toivotaan että selviäis tämän laitteen vaihdolla tästä!

      Comment


      • Katso vaikkapa viesti 370 tästä langasta. Ja siitä muutama viesti eteenpäin missä ratkaisu.

        Comment


        • Alkuperäinen kirjoittaja Cuikka76 Näytä viesti
          Olisi kiinnosta tuote tämä Defrosta, voikohan laittaa 2016 Q7:an ?
          Näyttää filmien perusteella joku Quality sensori tankissa olevan. Ompikohan miten tarkka?!? Wagenin videolla puhutaan, että kyselee Trafilta lupas poistaa softasta sitä. Kun on se polttoainelaitteisiin kajoamissanktio olemassa ohjelmointeja estämässä. On tää vaa hienoa viranomaistoimintaa. Kemirallahan tuo oli jo patentoituna kauan ja nyt taisi patentti raueta, mutta onko mikään muuttunut lainsäädännössä?

          Comment


          • Laatuanturin poistaminen käytöstä ei kuulosta kovin pahalle synnille, koska kyllähän päästölaitteisto kuitenkin toimii aivan normaalisti ilmankin ja herjaa muuta kautta eli NOx poiston epäonnistumisesta jos aine ei ole hyvää.

            Comment

            Working...
            X