Mmoro, löytyykö täältä ketään ip6 omistajia? Tuli tilattua tuollainen, olisi kiva tietää vähän etukäteen että mitä on odotettavissa. toimiiko kunnolla yms yms onko tullut mitään vikoja?
Kuulutus
Collapse
No announcement yet.
iPhone 6 (16 gt) kokemuksia?
Collapse
X
-
Nyt on 6 plussa ollut käytössä n. kolmisen kuukautta. iPhone 4S:stä tähän harppasin ja sitä ennen on ollut 4 ja 3GS.
Ei mitään valittamista. Akkukesto hyvä ja muutenkin luuri pelaa justiinsa niinkuin pitää. Ei turhia lagimisia tai muita. Mukavaa natiivisoftaa kuten iMovie tulee mukana. Pikkuhiljaa alkaa olla tälle suuremmallekkin ruudulle optimoidut softat kaikista saatavana. Toki ne vanhatkin pelaa.
Piheilin myös vähän tuossa muistissa ja otin 16 gt mallin. Videota tulee nykyään otettua aika paljon niin saisi hieman isompi olla. Mutta kaikki uppautuu suoraan younitediin, jossa 500 gt niin kyllähän tällä pärjää.
Comment
-
Aika nopiasti tuli, vaikka luki elisan sivuilla että vain muutama jäljellä (tietysti oletin että minulle ei riitä) keskiviikkona tilasin ja tänään sai hakea postista. hyvältähän tuo tuntuu (avokin mielipide), aika samankokoinen vrt galaxy Express 2 jota kyllä mielummin käytän vaikka on vaan satasen puhelin :D
Comment
Comment