Kuulutus

Collapse
No announcement yet.

Tuontiauto ja vag-com kaapeli?

Collapse
X
 
  • Suodata
  • Aika
  • Näytä
Clear All
new posts

    Tuontiauto ja vag-com kaapeli?

    Terve,
    Onko kokemuksia Italiasta tuodusta audeista (lähinnä s4 tai a6 2.7 BT Q)? Hujataanko vielä paljon noitten kilometrien kanssa tuontiautoissa? Mihin kaikkeen kannataa varautua kun ostaa tuontiauton?

    Mitä kaikkee vag com kaapelilla näkee/tekee(mitä sillä tehdään)?
    Missä sellasen "analyysin" vois saada koeajoautoon hki/vantaa/tuusula alueella (suht nopeella aikataululla)?

  • #2
    Jos yleistetään, niin nuo autoliikkeiden tuomat italialaiset autot on aika huonosti pidettyjä ja talvivarusteet puuttuu useammin kuin saksantuonneista. Ykstyisen tuomana olen nähnyt hyviä yksilöitä Italiastakin.

    Vag-Comilla näkee helposti, jos on vikakoodeja. Vähän perehtyneemmät kaverit pystyy tulkitsemaan anturien arvoja, että onko ilmamäärämittari ym. kunnossa. Joskus pelkkä vikakoodi ei kerro ihan koko totuutta.

    No, mä olen töissä tossa lentokentän kupeessa, Pystyn lukasee Vag-Comilla vikakoodit ym. Ota vaikka privaviestillä yhteyttä kun on ajankohtaista, niin katotaan jos sattun olemaan koeajon aikaan paikalla.

    Comment

    Working...
    X