Veikkaisin että siinä maksutilanteessa olisi tullut jotain "yllättäviä" muutoksia, kuten maksun näkymisen kestäminen tms.
Kuulutus
Collapse
No announcement yet.
Tommi Aura edelleen/taas vauhdissa!
Collapse
X
-
Vieras
Tommi on kyl ihan mahtava persoona. Ihailen tapaa miten se tekee ja onnistuu noissa huijauksissa.
Samaan hengenvetoon toki voisin sanoa myös jotain muuta, mutta jääkööt sanomatta, ettei haastemies tule vierailulle.
Leffamateriaalia koko hupiukko.
Comment
-
Valmis poliitikko. "Näytöt" vaan lisää sopivuutta eduskuntaan. Turha kunnallispuolelle on satsata.Alkuperäinen kirjoittaja pulla Näytä viestiIhailen tapaa miten se tekee ja onnistuu noissa huijauksissa.
Comment
-
Eipä tullut Tommista ääniharavaa.
Käsi ylös kenet tuo katuvainen tilitys vakuutti? Ihan kun tuota olisi joskus ennenkin kuultu..
Ja tulihan se perinteinen oikeustoimilla uhkauskin jo sieltä...
Muistuttaisin nettikiihkoilijoita siitä, että heidät voidaan tuomita kirjoituksista, Aura sanoo.Viimeksi muokannut Eemeli82; 10.2.2017, 09:46.
Comment
-
Mulla töistä yksi keissi missä oli maksettu (+15 KEur) niin että näkyi meidän tilillä, sitten peruttu ja maksettu toiselta tililtä muutama tunti myöhemmin.Alkuperäinen kirjoittaja elexter Näytä viestiEi palauta pankki rahoja maksajan pyynnöstä. Jos maksaja on siirtänyt rahat väärälle tilille, voi pankki lähettää rahojen vastaanottajalle pyynnön rahojen palauttamisesta. Jos vasaanottaja ei palauta rahoja, on rikosilmoitus ainoa tapa yrittää saada palautus.
Mitä asiakkaan ja pankin välillä oli tapahtunut jäi epäselväksi ja rahat tuli lopulta niin en lähtenyt sitä selvittelemään, oli muutenkin hankala tapaus
Comment
-
Vieras
Homejuusto on aikoinaan saanut peruttua maksuja. Juuri sillä tavalla oli autoja saanut ostettua.
Comment
-
Juuri viimeviikolla selviteltiin tätä kun kaveri maksoi väärälle tilille maksun. Tuo palautui pankin toimesta, koska kyseistä tiliä ei ole kenelläkään käytössä.
Tuossa yhteydessä pankin ilmoitus oli, että pankki ei saa peruuttaa maksua maksajan pyynnöstä (teknisesti pankki sen pystyy tekemään). Eli jos pankki peruuttaa maksun maksajan pyynnöstä on virkailija toiminut ohjeistusta vastaan.
Comment
-
No mäkin muistelen että eikös se käynyt ihan myyjän nähden rahat siirtämässäkin, mutta silti myyjiltä jäi rahat saamatta. Miten lienee sitten toteuttanutkaan nuo kikkailut.Homejuusto on aikoinaan saanut peruttua maksuja. Juuri sillä tavalla oli autoja saanut ostettua.
No mulle ainakin kävi kerran niin, että maksoin jonkun laskun vanhalla tilinumerolla ja rahat napsahti samantien takaisin mun tilille. Tilillä siis näkyi että ensi rahat lähti ja heti perään tuli takaisin.Tuo palautui pankin toimesta, koska kyseistä tiliä ei ole kenelläkään käytössä
Jos tilinumero tai viitenumero on täysin metsässä niin verkkopankkihan käskee tarkistamaan saajan ja tilinumeron tai viitenumeron, mutta mulla tosiaan oli vanha tilinumero.Viimeksi muokannut Eemeli82; 10.2.2017, 11:48.
Comment
-
Comment
-
Vieras
-
-
Onhan noita. Kauko Juhantalo oli valtakunnanoikeudessa, mutta silti jotkut Orm Onnekkaat valitsi uudestaa eduskuntaan ja jonnekin kunnanvaltuustoon. Paavo"jalasmökki- maantapa" Väyrynen(eiköhän perustelut riitä) Valco Sorsa. Latoi toisten(valtion) rahaa konkurssikypsään kuvaputkitehtaaseen ja on nykyjään suuri valtiomies. Kyllähän toi Aura on oikeastaan pieni tekijä.
Comment
-
Viimeksi muokannut Vieras; 19.10.2017, 18:26. Perustelu: Tapatalk allekirjoitus poistettu, poista se myös sovelluksesta ettei tule uudestaan.
Comment
-
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/3...e-fb35da3454d8
Entinen sarjahuijari Tommi Aura toimii nyt demarien vaalipäällikkönä – ei rikoksia neljään vuoteen
"Lepolahden mukaan Tommi Auran aatemaailma käy yhteen SDP:n kanssa."
Comment

Comment