Rapakontakaa tulee kyselyä, että kumman mallin haluan TT:een, Coupe vai Roadster? Onko näillä eroja? Kiinnitys rauta minulta itseltäni jo löytyy joten onko väliä?
Kuulutus
Collapse
No announcement yet.
Cd-vaihtajien erot? TT
Collapse
X
-
Ei kai tosta nyt mitään sen syvempää ideaa tartte kaivaa, kysyjä halus tietää, että onko molemmat yhteensopivia. Etka ei välttämättä kerro eroa.
Sähkösesti varmaan yhteensopivia. En kyllä usko, että on oleellisia eroja. Ekana tulee mieleen kiinnityssuunta. Tärinänvaimennus voi olla joko pystyyn tai vaakaan, mutta senkin voi muuttaa valintakiekosta kotelon sisältä.
Comment
-
Juuri tätä vastausta hain. Eri asennossa ilmeisesti asennetaan (ainankin service manuaalin mukaan), eli tiedän vain, että molemmissa on tämä säätö..
Siihen pitäisi olla siis toiminnalliset syyt, eli toisen olisi paljon parempi tms.
Kuitenkin taas nuo lusikka-autot on ahtaita, joten ulkoinen muoto taas voi hyvinkin estää asentamisen, esim. liitinten lähdöt väärässä reunassa tms (jopa paikka voi olla eri). Tällaisia eroja ei kyllä löydy etkasta, eikä välttämättä edes tt-yleisestä service manuaalista.
Eli heti ensimmäinen vastaus on ollut melkoisen pätevä.
Comment
Comment