Kuulutus

Collapse
No announcement yet.

A4 B5 takasivuikkunoihin käsiksi (pieniin)?

Collapse
X
 
  • Suodata
  • Aika
  • Näytä
Clear All
new posts

  • A4 B5 takasivuikkunoihin käsiksi (pieniin)?

    Pre-facelift mallista kyse, josko sillä nyt mitään merkitystä siis on. Sedan-mallinen. Eilen revin kalvot pois jo noista isoista takasivuikkunoista (veivattavista), ja katselin pikaisesti miten pääsisin noihin pieniin kolmioikkunoihin käsiksi. Verhouksia/paneeleita pitää siis irroitella reunoilta että pääsee repimään kalvot pois. Missä järjestyksessä ja miten irroittelen edestä osia, että pääsen lasin reunoihin käsiksi? Samalla voisi kertoa/linkittää ohjeet tuohon takaikkunaan käsiksi pääsyynkin :) Pitänee siitäkin repiä kalvo pois.

  • #2
    Ei tietoa?

    Comment


    • #3
      Löytyykö tähän jo jollakin tietoa? Eli missä järjestyksessä ja mitä tarvitsee repiä tieltä pois, että pääsee käsiksi noiden takapenkin pikkuikkunoihin. Reunoille asti pitäis päästä, että saa revittyä kalvot siististi pois, ja putsattua.

      Comment


      • #4
        Ainakin mitä tuossa ite käytin raollaan tuota kyseisen ikkunan verhoilu muoveja niin irotin vaan ihan raaksti repäsemällä ja näytti olevan näillä verhoilu klipseillä kiinni, että ei muuta kun varovasti repästä irti ne vaikka sieltä ylä reunasta aloittaen.

        Comment


        • #5
          Ne pienemmät takasivuikkunat on aikas pirulliset puhdistaa huolellisesti vanhojen kalvojen liimoista. Mutta onnistunee kyllä, jos vain on intoa/aikaa.

          Comment

          Working...
          X