Kuulutus

Collapse
No announcement yet.

OZ pultit vs. VAG pultit/mutterit

Collapse
X
 
  • Suodata
  • Aika
  • Näytä
Clear All
new posts

    OZ pultit vs. VAG pultit/mutterit

    Hitto kun menee vaikeeksi oikeiden muttereiden tilaaminen kun online-kaupoissakin noita sekoitetaan toisiinsa. Suurin osa googletuksesta kertoo että VAG on 12x1.5 R13 puolipallo ja OZ superleggera R12, mutta sitten jotku puljut myy VAG:ia R12 kaarella? Possu yleisesti 14x1.5 R14.

    Löytyiskö täältä varmaa tietoa että superleggeraan tarvii R12 puolipallon? Entä löytyykö noita huokeella suomesta? Muutama mesta noita saksassa myy hintaan noin 50eur setti. Nippelit.fi myy vain VAG muttereita kuten useimmat muutkin vannepuljut. Tilaamalla varmaan sais OZ mutteritkin.

  • #2
    En nyt muista minkälaiset pultit oli mutta samat kuin vakiot ja 35mm pituisena oziin hankin Autotek:stä Petikosta.

    Comment


      #3
      Autotekiltä löyty kaksi kipaletta noita, joten etsintä jatkuu.

      EDIT: Kävin olarin vianorilla ja tuttu heppu osas mulle noi mutterit sieltä myydä ja ei ollutkaan puolipallot vaan pikku superleggeroissa on perus kartiopultit jotka oisin hokannut ittekkin jos oisin jaksanu heti kaivaa ne alkuperäset pultit esiin.
      Viimeksi muokannut ola; 28.3.2014, 17:56.

      Comment

      Working...
      X