Kuulutus

Collapse
No announcement yet.

A4 projekti

Collapse
X
 
  • Suodata
  • Aika
  • Näytä
Clear All
new posts

    A4 projekti

    Ostimpa tossa hyvässä kunnossa olevan -95vm A4 sedan 2.8 V6 automaticin joka on saksasta tuota pari vuotta sitten jo suomeen ja sitähän on sitten pitänyt sprottisemmaksi pistää.
    Lähinnä audiin on ulkoapäin pyritty saamaan S4 näköiseksi.
    Myös sisustustusta ja sisältäpäin autoon on lisättyä joitakin muutoksia kuten esimerkiksi sporttipenkit eteen ja ativen jalopuuratti. Mutta katsokaahan kuvia ja antakaa palautetta :)

    http://koti.utanet.fi/~defos/audi/audi3.jpg
    http://koti.utanet.fi/~defos/audi/audi2.jpg
    http://koti.utanet.fi/~defos/audi/audi4.jpg
    http://koti.utanet.fi/~defos/audi/audi5.jpg
    http://koti.utanet.fi/~defos/audi/audi6.jpg
    http://koti.utanet.fi/~defos/audi/audi7.jpg
    http://koti.utanet.fi/~defos/audi/audi1.jpg

    Seuraavaksi ois vuorossa S4 helmat kuhan tässä saan ne maalattua autoon sopivaksi vielä.

  • #2
    Takavalojen alta noi kromit korin väriin.Tai toinen vaihtoehto olis faceliftin orkkisvalot.

    Comment


    • #3
      Takavalojen vaihto vois olla kohdallaan. Rupee noita lexus tyylisiä lyhtyjä olemaan jo liian monessa autossa. Tuokin taitaa olla makuasia mut, hillityillä muutoksilla hyvä tulee.

      Comment


      • #4
        Vanteet todella hienot. Edellisten kommenttien lisäksi luomet pois. Mutta pääasiahan on, että itseä miellyttää, itseä vartenha noita autoja laittelee!

        Comment


          #5
          Edellisten kans samoilla linjoilla noiden takavalojen ja luomien kans, muuten oikein tyylikäs kulkine. Erittäin hienot vanteet, mukavasti reunusta.

          Comment


          • #6
            Hienohan se, mutta en ymmärrä vieläkään noita rinkuloiden poistoa keulasta. Passattejahan saa kaupastakin :P

            Comment


            • #7
              Valoluomet ei kuulu Audiin.

              Comment


                #8
                Jooh valoluomet olivat vähän arveluttavat mutta nuoren miehen autoa tässä on yritetty tehdä niin valoluomet sen takia. 10" on renkailla takana leveyttä ja laakereitahan ne meinaavat kuluttaa mutta hyvän näköset. Seuraavalisä autoon (ensiviikolla) on helmalevikkeet ja pienet maalipintojen korjaukset. Kiitoksia kaikille palautteesta!

                Comment


                • #9
                  Valoluomet pois ja maskin merkki vaateriin.

                  Minkä vuoden malli tuo muuten on, kun näytti sisältä erilaiselta kuin ne b5:t missä olen itse ollut?

                  Comment


                  • #10
                    ^Petteri:Lue ihan eka postaus mistä selviää -vm ja syy erilaiseen sisustaan.

                    Comment


                    • #11
                      heh, kannattaisi lukea tosiaan tarkemmin :)

                      Comment


                      • #12
                        Ei koske tätä projektia erityisesti, mutta onko jollain muullakin tuo sama fobia noita merkittömiä maskeja kohtaan? Vai oonko hullu, ku on nimittäin mun mielestä mallia ---> Halpa Halli.

                        Katoaa heti se arvokkuus ja tyyli mikä yleensä normi-keulassa on. Tulee mieleen teini-DX tai joku-vitun-halpa-korinvaihto-honda-melkein-kilvissä

                        edit: siis tuon merkittömän maskin ja "joku-melkein-spesial-S-merkin" kanssa ainakin mulla tulee fiilis, että pellin alla on takuulla 1.6 kone. Merkit pois, ja siisti, sheivattu lookki päälle. Jos ei ole potkua, niin ei tarvi merkkiäkään. Jos on merkki, muttei potkua, niin jokainen asiantunteva pitää autoa "halpana". Meinaan erottuu varmasti.

                        Comment


                        • #13
                          minunkin mielstä ne rinkelit kuuluu siihe maskiin...on paljon hienomman näköinen :P

                          Comment


                            #14
                            Joops kyllä se vaan niin on ettei rahalla tyylitajua osteta :)

                            Comment


                            • #15
                              Mites nuo kromit tuossa valojen alla, käykö tuohon ne samat palat jotka ovat orkkisvaloissa?

                              Comment


                              • #16
                                jooo ihan nätti peli.... mitäs toi makso toi remppa, jos se oli ihan vakio peli?

                                Comment

                                Working...
                                X